GCMS
Další informace
WebinářeO násKontaktujte násPodmínky užití
LabRulez s.r.o. Všechna práva vyhrazena. Obsah dostupný pod licencí CC BY-SA 4.0 Uveďte původ-Zachovejte licenci.
Autor
Pragolab
Jsme jedním z lídrů na českém a slovenském trhu v oblasti laboratorních zařízení a svým zákazníkům přinášíme špičkové přístroje z oboru analytické chemie a fyzikálních měření více než 25 let.
Tagy
Článek
Produkt
Video
Logo of LinkedIn

Charlie Chromeleon v novém kabátě – nejrozšířenější chromatografický software Chromeleon bere dech ve verzi 7.3.2

Út, 25.4.2023
| Originální článek z: Pragolab/Ivana Eliášová
Vybrali jsme 10 zajímavých novinek a vylepšení, které analytičtí specialisté vyhodnotili v nové verzi SW Chromeleon 7.3.2 jako mimořádně užitečné.
Video placeholder
 • Foto: Pragolab: Charlie Chromeleon v novém kabátě – nejrozšířenější chromatografický software Chromeleon bere dech ve verzi 7.3.2
 • Video: Chromatography & Mass Spectrometry Solutions: The New No-Compromise Chromeleon 7.3 CDS Solution

Vývojáři ze společnosti Thermo Fisher Scientific představili zbrusu novou verzi SW Chromeleon ve verzi 7.3.2. Vybrali jsme deset zajímavých novinek a vylepšení, které analytičtí specialisté vyhodnotili jako mimořádně užitečné.

Nelze si nepovšimnout, že:

 • pět vyzvednutých vlastností se týká obecného zlepšení
 • pět je úzce spjato s hmotnostně spektrometrickým využitím

Chromeleon znovu dokazuje, že již dávno není jen jedinečným chromatografickým pomocníkem, ale též vyhledávaným dataakvizičním a evaluačním nástrojem pro hmotnostní spektrometrii s předřazenou plynovou, kapalinovou či iontovou chromatografií.

💡💡💡 Speciální akční nabídka na pořízení upgrade na Chromeleon 7.3.2 do 31.7.2023.

1. Kód místo klíče

Zásadní změnou je licencování bez použití USB klíče. Již není potřeba fyzické připojení klíče k počítači, což umožňuje plnou virtualizaci (postup licencování je stejný pro virtuální, cloudové nebo standardní prostředí). Licence je vázána na počítač s běžícím Chromeleon Domain Controllerem, po instalaci je třeba licence jen elektronicky aktivovat.

2. Možnost zjednodušit rozhraní

Uživatelé s přiřazenou rolí „Modify View Settings“ mohou upravovat a zjednodušovat lištu v prostředí Studia tak, aby obsahovala jen ty prvky, které jsou nezbytně nutné.

Pragolab: Možnosti zjednodušení rozhraní v software Thermo Scientific Chromeleon 7.3.2

3. Filtrování, grupování, práce se dvěma sekvencemi

Při práci s jednotlivými analýzami je v prostředí Studia nově možné jejich filtrování a vytváření skupin na základě přiřazených vlastností. Zajímavým vylepšením je simultánní práce se dvěma sekvencemi, což nachází uplatnění při konfirmačních analýzách vzorků měřených různými technikami.

4. Víceřádkový popis píků, rovnice regresní funkce

Požadavek na zobrazení více informací k danému chromatografickému píku byl vyslyšen a implementován do verze 7.3.2., stejně jako na první pohled nepodstatný detail – zobrazení a skrytí rovnice kalibrační přímky přímo v grafu.

5. Reporty

Propracovanost prostředí Report Designeru s formátem i logikou 64-bitového Excelu minimalizuje potřebu cokoliv přenášet do Microsoft prostředí a externě zpracovávat. Report Designer nově obsahuje přes 450 funkcí, podmíněné formátování, Unicode znaky či agregování jakýchkoliv parametrů (průměr, směrodatná odchylka, minimum, maximum, apod.).

Pragolab: Reporty v software Thermo Scientific Chromeleon 7.3.2

6. Rychlost zpracování rozsáhlejších MS analýz

S verzí 7.3.2 bylo zcela přepracováno interní procesování hmotnostně spektrometrických dat - pro představu - souběžné zpracování souborů může snížit čas procesování na 1/10 ve srovnání s předchozími verzemi. Takové vylepšení se zdá být zcela zásadní.

Pragolab: Rychlost zpracování rozsáhlejších MS analýz v software Thermo Scientific Chromeleon 7.3.2

7. Tvorba instrumentální MS metody, export/import parametrů

Kvantitativní parametry MS skenů (SIM/SRM), pokud nejsou známy, se optimalizují pomocí zabudované procedury AuroSIM/SRM. Nově je pak možné tyto parametry elegantně přenést do instrumentální metody (stejně jako tzv. Inclusion list z vysokorozlišovacích instrumentů) a následně též do metody procesní. Import parametrů analytů je navíc možný skrze csv soubor z jiných dostupných zdrojů (např. databáze TraceFinder, BiopharmaFinder, NIST).

Pragolab: Tvorba instrumentální MS metody, export-import parametrů v software Thermo Scientific Chromeleon 7.3.2

8. Specifické zobrazení MS dat

Velmi užitečné je rozšíření možností specifických zobrazení LC-MS a GC-MS chromatogramů TIC, XIC, apod. o uživatelsky definované záznamy založené na kvantitativním či konfirmačním SIM/SRM. Elementární složení u HRMS dat je možné nově zobrazit přímo v záznamu či tento údaj přenést jako proměnnou do Reportů.

Pragolab: Specifické zobrazení MS dat v software Thermo Scientific Chromeleon 7.3.2

9. MS tuning a kalibrace v GMP prostředí

Přístup k ladění a kalibraci hmotnostního spektrometru je možné upravit díky rolím a právům uživatele v regulovaném prostředí. Všechny aktivity jsou navíc ukládány a dokladovány v Audit Trailu, který je možné nově exportovat do .csv souboru.

Pragolab: MS tuning a kalibrace v GMP prostředí pro software Thermo Scientific Chromeleon 7.3.2

10. Pokročilé biofarmaceutické utility

V neposlední řadě byla rozvinuta procedura dekonvoluce intaktních proteinů a prohloubena napojení na software BiopharmaFinder. Ověření molekulové hmotnosti makromolekul s jasnou indikací shody/neshody pro dané elementární složení a nové šablony reportů pro analýzu oligonukleotidů a biofarmaceutických přístupů MAM (Multi-Attribute Method) jsou pak již vytouženou třešničkou na dortu.

Pragolab: Pokročilé biofarmaceutické utility software Thermo Scientific Chromeleon 7.3.2

Nový Chromeleon 7.3.2 byl navržen s ohledem na zvýšení produktivity a efektivity pro jakoukoliv laboratoř, zvláštně pak v regulovaném GMP prostředí. Díky vylepšenému serverovému zpracování, rychlejšímu ukládání dat a optimalizovanému procesování na pozadí budete moci:

 • zkrátit nežádoucí prostoje
 • ušetřit drahocenný čas
 • snížit sledované náklady na minimum

Do 31.7.2023 máte nyní možnost využít speciální akční nabídku, kdy při pořízení upgrade na Chromeleon 7.3.2 získáte praktický kurz Škola SW Chromeleon 7 při využití v LC/IC/GC pouze za rezervační poplatek. Neváhejte a přihlaste se na kurz ještě dnes, kapacita je omezena.

Pro více informací a nezávaznou cenovou nabídku přímo pro Vás nás neváhejte kontaktovat ([email protected], 771 137 630).

Tým Pragolab s.r.o.

Přehled nejnovějších webinářů z oblasti software Thermo Scientific Chromeleon CDS v databázi LabRulezLCMS

Optimizing Your IC Workflow Using Chromeleon CDS (IC Symposium 2023 - Day 2)
 • ZÁZNAM | Proběhlo St, 19.4.2023

Připojte se k nám na Global IC Symposium 2023! Evropa a Afrika

Leveraging Integration: The Advantages of using a LIMS with your CDS
 • ZÁZNAM | Proběhlo Út, 15.3.2022

Připravovaný webinář ukáže výhody propojení vašeho systému správy laboratorních informací (LIMS) a vašeho Chromatografickéhgo software (CDS).

Using innovative compliance tools to ensure data quality and integrity
 • ZÁZNAM | Proběhlo Čt, 23.6.2022

Zjistěte, jak mohou technické kontroly pomoci zvýšit kvalitu a zjednodušit provoz. Zjistěte, jak můžete efektivně a účinně zjišťovat svá data. Zjistěte, jak může CDS usnadnit dodržování předpisů.

How to boost your laboratory productivity
 • ZÁZNAM | Proběhlo St, 23.2.2022

Předvedeme, jak vám moderní chromatografický data systém (CDS) může pomoci využít potenciál vaší laboratoře pomocí osvědčených postupů, tipů a triků.

Pesticide data analysis - get it right the first time
 • ZÁZNAM | Proběhlo Út, 13.12.2022

Zdůrazníme naše softwarová řešení navržená tak, aby vám pomohla při analýze pesticidů, ať už pracujete ve výzkumu nebo při rutinní analýze.

Pragolab
 

Mohlo by Vás zajímat

Characterization of PFAS Chemicals in Anti-Fog Solutions Using Gas Chromatography, and High-Resolution Time-of-Flight Mass Spectrometry

Postery
| 2024 | LECO (ASMS)
Instrumentace
GC/HRMS, GC/MSD, GC/TOF
Výrobce
LECO
Zaměření
Životní prostředí

Greenhouse Gas Analyzer

Aplikace
| 2024 | Shimadzu
Instrumentace
GC
Výrobce
Shimadzu
Zaměření
Životní prostředí

Automated salt removal and dilution for online analysis of unprocessed lithium battery electrolytes using gas chromatography-mass spectrometry

Aplikace
| 2024 | Thermo Fisher Scientific
Instrumentace
Příprava vzorků, GC/MSD, GC/MS/MS, GC/QQQ
Výrobce
Thermo Fisher Scientific
Zaměření
Průmysl a chemie

Brewing Excellence: Quantitating Over 200 Pesticides in Black Tea with Steady Performance and Maximized Uptime by GC/MS/MS

Aplikace
| 2024 | Agilent Technologies
Instrumentace
GC/MSD, GC/MS/MS, GC/QQQ
Výrobce
Agilent Technologies
Zaměření
Potraviny a zemědělství

Fundamental Guide to Gas Chromatography Mass Spectrometry (GCMS)

Příručky
| 2024 | Shimadzu
Instrumentace
GC, GCxGC, GC/HRMS, GC/MSD, GC/MS/MS, GC/QQQ, GC/SQ, GC/Q-TOF, GC/TOF
Výrobce
Shimadzu
Zaměření
Ostatní
 

Podobné články


Článek | Věda a výzkum

Výsledky soutěže o nejlepší práci mladých autorů v oboru spektroskopie 2023

Letošní ročník Soutěže o nejlepší práci mladých autorů v oboru spektroskopie se uskutečnil v prostorách Univerzity Pardubice.
Spektroskopická společnost Jana Marka Marci
more

Článek | Věda a výzkum

Publish or perish: Problémy současného vědeckého publikování

Vědecká komunita se potýká s několika problémy, které ohrožují důvěryhodnost a kvalitu vědecké práce např. odstraněné články, nadužívání autocitací a práce sepsané pomocí AI.
Vědavýzkum.cz
more

Článek | Věda a výzkum

Vyvíjíme novou chemii pro pochopení biologie

Čerstvý držitel start-up grantu Athanasios Markos a jeho vývoj chemických nástrojů, které umožní studovat biomolekuly, ale také cíleně ovlivňovat biologické procesy přímo v živých systémech.
Nadace Experientia
more

Článek | Webináře

Webináře LabRulezGCMS týden 29/2024

Tento týden nás čekají 3 webináře: Složité Analýzy Katalyzátorů; Pracovní Postupy PFAS a SLIMS Doplněk Softwaru; FTIR spektroskopie při analýze materiálů lithium-iontových baterií.
LabRulez
more
 

Mohlo by Vás zajímat

Characterization of PFAS Chemicals in Anti-Fog Solutions Using Gas Chromatography, and High-Resolution Time-of-Flight Mass Spectrometry

Postery
| 2024 | LECO (ASMS)
Instrumentace
GC/HRMS, GC/MSD, GC/TOF
Výrobce
LECO
Zaměření
Životní prostředí

Greenhouse Gas Analyzer

Aplikace
| 2024 | Shimadzu
Instrumentace
GC
Výrobce
Shimadzu
Zaměření
Životní prostředí

Automated salt removal and dilution for online analysis of unprocessed lithium battery electrolytes using gas chromatography-mass spectrometry

Aplikace
| 2024 | Thermo Fisher Scientific
Instrumentace
Příprava vzorků, GC/MSD, GC/MS/MS, GC/QQQ
Výrobce
Thermo Fisher Scientific
Zaměření
Průmysl a chemie

Brewing Excellence: Quantitating Over 200 Pesticides in Black Tea with Steady Performance and Maximized Uptime by GC/MS/MS

Aplikace
| 2024 | Agilent Technologies
Instrumentace
GC/MSD, GC/MS/MS, GC/QQQ
Výrobce
Agilent Technologies
Zaměření
Potraviny a zemědělství

Fundamental Guide to Gas Chromatography Mass Spectrometry (GCMS)

Příručky
| 2024 | Shimadzu
Instrumentace
GC, GCxGC, GC/HRMS, GC/MSD, GC/MS/MS, GC/QQQ, GC/SQ, GC/Q-TOF, GC/TOF
Výrobce
Shimadzu
Zaměření
Ostatní
 

Podobné články


Článek | Věda a výzkum

Výsledky soutěže o nejlepší práci mladých autorů v oboru spektroskopie 2023

Letošní ročník Soutěže o nejlepší práci mladých autorů v oboru spektroskopie se uskutečnil v prostorách Univerzity Pardubice.
Spektroskopická společnost Jana Marka Marci
more

Článek | Věda a výzkum

Publish or perish: Problémy současného vědeckého publikování

Vědecká komunita se potýká s několika problémy, které ohrožují důvěryhodnost a kvalitu vědecké práce např. odstraněné články, nadužívání autocitací a práce sepsané pomocí AI.
Vědavýzkum.cz
more

Článek | Věda a výzkum

Vyvíjíme novou chemii pro pochopení biologie

Čerstvý držitel start-up grantu Athanasios Markos a jeho vývoj chemických nástrojů, které umožní studovat biomolekuly, ale také cíleně ovlivňovat biologické procesy přímo v živých systémech.
Nadace Experientia
more

Článek | Webináře

Webináře LabRulezGCMS týden 29/2024

Tento týden nás čekají 3 webináře: Složité Analýzy Katalyzátorů; Pracovní Postupy PFAS a SLIMS Doplněk Softwaru; FTIR spektroskopie při analýze materiálů lithium-iontových baterií.
LabRulez
more
 

Mohlo by Vás zajímat

Characterization of PFAS Chemicals in Anti-Fog Solutions Using Gas Chromatography, and High-Resolution Time-of-Flight Mass Spectrometry

Postery
| 2024 | LECO (ASMS)
Instrumentace
GC/HRMS, GC/MSD, GC/TOF
Výrobce
LECO
Zaměření
Životní prostředí

Greenhouse Gas Analyzer

Aplikace
| 2024 | Shimadzu
Instrumentace
GC
Výrobce
Shimadzu
Zaměření
Životní prostředí

Automated salt removal and dilution for online analysis of unprocessed lithium battery electrolytes using gas chromatography-mass spectrometry

Aplikace
| 2024 | Thermo Fisher Scientific
Instrumentace
Příprava vzorků, GC/MSD, GC/MS/MS, GC/QQQ
Výrobce
Thermo Fisher Scientific
Zaměření
Průmysl a chemie

Brewing Excellence: Quantitating Over 200 Pesticides in Black Tea with Steady Performance and Maximized Uptime by GC/MS/MS

Aplikace
| 2024 | Agilent Technologies
Instrumentace
GC/MSD, GC/MS/MS, GC/QQQ
Výrobce
Agilent Technologies
Zaměření
Potraviny a zemědělství

Fundamental Guide to Gas Chromatography Mass Spectrometry (GCMS)

Příručky
| 2024 | Shimadzu
Instrumentace
GC, GCxGC, GC/HRMS, GC/MSD, GC/MS/MS, GC/QQQ, GC/SQ, GC/Q-TOF, GC/TOF
Výrobce
Shimadzu
Zaměření
Ostatní
 

Podobné články


Článek | Věda a výzkum

Výsledky soutěže o nejlepší práci mladých autorů v oboru spektroskopie 2023

Letošní ročník Soutěže o nejlepší práci mladých autorů v oboru spektroskopie se uskutečnil v prostorách Univerzity Pardubice.
Spektroskopická společnost Jana Marka Marci
more

Článek | Věda a výzkum

Publish or perish: Problémy současného vědeckého publikování

Vědecká komunita se potýká s několika problémy, které ohrožují důvěryhodnost a kvalitu vědecké práce např. odstraněné články, nadužívání autocitací a práce sepsané pomocí AI.
Vědavýzkum.cz
more

Článek | Věda a výzkum

Vyvíjíme novou chemii pro pochopení biologie

Čerstvý držitel start-up grantu Athanasios Markos a jeho vývoj chemických nástrojů, které umožní studovat biomolekuly, ale také cíleně ovlivňovat biologické procesy přímo v živých systémech.
Nadace Experientia
more

Článek | Webináře

Webináře LabRulezGCMS týden 29/2024

Tento týden nás čekají 3 webináře: Složité Analýzy Katalyzátorů; Pracovní Postupy PFAS a SLIMS Doplněk Softwaru; FTIR spektroskopie při analýze materiálů lithium-iontových baterií.
LabRulez
more
 

Mohlo by Vás zajímat

Characterization of PFAS Chemicals in Anti-Fog Solutions Using Gas Chromatography, and High-Resolution Time-of-Flight Mass Spectrometry

Postery
| 2024 | LECO (ASMS)
Instrumentace
GC/HRMS, GC/MSD, GC/TOF
Výrobce
LECO
Zaměření
Životní prostředí

Greenhouse Gas Analyzer

Aplikace
| 2024 | Shimadzu
Instrumentace
GC
Výrobce
Shimadzu
Zaměření
Životní prostředí

Automated salt removal and dilution for online analysis of unprocessed lithium battery electrolytes using gas chromatography-mass spectrometry

Aplikace
| 2024 | Thermo Fisher Scientific
Instrumentace
Příprava vzorků, GC/MSD, GC/MS/MS, GC/QQQ
Výrobce
Thermo Fisher Scientific
Zaměření
Průmysl a chemie

Brewing Excellence: Quantitating Over 200 Pesticides in Black Tea with Steady Performance and Maximized Uptime by GC/MS/MS

Aplikace
| 2024 | Agilent Technologies
Instrumentace
GC/MSD, GC/MS/MS, GC/QQQ
Výrobce
Agilent Technologies
Zaměření
Potraviny a zemědělství

Fundamental Guide to Gas Chromatography Mass Spectrometry (GCMS)

Příručky
| 2024 | Shimadzu
Instrumentace
GC, GCxGC, GC/HRMS, GC/MSD, GC/MS/MS, GC/QQQ, GC/SQ, GC/Q-TOF, GC/TOF
Výrobce
Shimadzu
Zaměření
Ostatní
 

Podobné články


Článek | Věda a výzkum

Výsledky soutěže o nejlepší práci mladých autorů v oboru spektroskopie 2023

Letošní ročník Soutěže o nejlepší práci mladých autorů v oboru spektroskopie se uskutečnil v prostorách Univerzity Pardubice.
Spektroskopická společnost Jana Marka Marci
more

Článek | Věda a výzkum

Publish or perish: Problémy současného vědeckého publikování

Vědecká komunita se potýká s několika problémy, které ohrožují důvěryhodnost a kvalitu vědecké práce např. odstraněné články, nadužívání autocitací a práce sepsané pomocí AI.
Vědavýzkum.cz
more

Článek | Věda a výzkum

Vyvíjíme novou chemii pro pochopení biologie

Čerstvý držitel start-up grantu Athanasios Markos a jeho vývoj chemických nástrojů, které umožní studovat biomolekuly, ale také cíleně ovlivňovat biologické procesy přímo v živých systémech.
Nadace Experientia
more

Článek | Webináře

Webináře LabRulezGCMS týden 29/2024

Tento týden nás čekají 3 webináře: Složité Analýzy Katalyzátorů; Pracovní Postupy PFAS a SLIMS Doplněk Softwaru; FTIR spektroskopie při analýze materiálů lithium-iontových baterií.
LabRulez
more
Další projekty
Sledujte nás
Další informace
WebinářeO násKontaktujte násPodmínky užití
LabRulez s.r.o. Všechna práva vyhrazena. Obsah dostupný pod licencí CC BY-SA 4.0 Uveďte původ-Zachovejte licenci.