18. Škola hmotnostní spektrometrie

Milí příznivci hmotnostní spektrometrie,
je nám velkým potěšením vás pozvat na letošní, již 18. Školu hmotnostní spektrometrie, která se uskuteční ve dnech 11. – 15. září 2017 v hotelu Harmonie v Luhačovicích.
Odborný program Školy bude sestaven s důrazem na skutečnost, že hmotnostní spektrometrie nachází čím dál širší uplatnění v mnoha vědních oborech. Vedle přednášek zabývajících se tradičním využitím hmotnostní spektrometrie v chemické analýze zde budou představeny i některé méně rozšířené oblasti její aplikace. Nebudou však chybět ani přednášky o základních principech, nejrozšířenějších technikách a metodách, spojení s dalšími separačními technikami a nejnovější trendy.
Rádi bychom vás upozornili na dvě letošní novinky. Škola bude oproti minulým ročníkům o den kratší, tzn. pouze od pondělního odpoledne do pátečního poledne. Druhou novinkou bude kurz interpretace EI spekter, který se bude konat ve dnech 10. - 11. září 2017 v prostorách hotelů Harmonie I a II. Na obě akce, tj. na Školu hmotnostní spektrometrie a na kurz interpretace EI spekter, je možno se registrovat zvlášť.
Věříme, že připravovaný program bude atraktivní pro nováčky i pokročilé, a že letošní ročník Školy bude opět skvělým místem pro předávání znalostí, zkušeností a navazování osobních kontaktů.
Těšíme se na viděnou v Luhačovicích!
Za organizátory
Miroslav Polášek
Program bude mimo jiné zahrnovat následující témata:
- Spojení hmotnostní spektrometrie se separačními technikami (GC, LC, CE, SFC)
- Zobrazovací hmotnostní spektrometrie
- Spektrometrie iontové mobility
- Hmotnostní spektrometrie s přenosem protonu
- Principy detekce iontů
- Fotoionizace a iontově-molekulové reakce
- Principy 3D tisku a jeho aplikace v hmotnostní spektrometrii
- Aplikace hmotnostní spektrometrie v problematice: dopingové kontroly, archeologického výzkumu, chemické komunikace hmyzu, nových syntetických drog, nádorových onemocnění, studia reakčních intermediátů, bojových látek
Součástí programu budou rovněž přednášky zahraničních hostů:
- Pietro Franceschi (Research and Innovation Centre - Fondazione Edmund Mach, San Michele all'Adige, Italia)
- Philipp Sulzer (IONICON Analytik G.m.b.H., Innsbruck, Österreich)
- Roland Thissen (Laboratoire de Chimie Physique, Université Paris Sud, Orsay, France)