Info
Praha
Praha
Státní zdravotní ústav
HPP
Analytický chemik
Kontakt
RNDr. Andrea Mančíková, Ph.D.

Odborný pracovník/ce v laboratorních metodách

Neaktivní

Státní zdravotní ústav (SZÚ)

Státní zdravotní ústav je příspěvkovou organizací ministerstva zdravotnictví. Jeho postavení a úkoly jsou stanoveny § 86 zákona č. 258/2000 Sb.,o ochraně veřejného zdraví a o změně některých souvisejících zákonů, ve znění pozdějších předpisů, a opatřením ministryně zdravotnictví čj: 31334/2002 ze dne 17. 12. 2002. Statutárním orgánem ústavu je ředitel, kterého jmenuje a odvolává na návrh hlavního hygienika České republiky ministr zdravotnictví. Sídlem ústavu je Praha.

Státní zdravotní ústav je zdravotnické zařízení a je oprávněn zpracovávat za účelem přípravy podkladů pro tvorbu státní zdravotní politiky a sledování dlouhodobých trendů výskytu infekčních a jiných hromadně se vyskytujících onemocnění údaje o zdraví fyzických osob v souvislosti s předcházením vzniku a šíření infekčních onemocnění, ohrožení nemocí z povolání a jiných poškození zdraví z práce, o expozici fyzických osob škodlivinám v pracovním a životním prostředí a o epidemiologii drogových závislostí a předávat je orgánům ochrany veřejného zdraví.

Státní zdravotní ústav Šrobárova 49/48, Praha 10 hledá do Oddělení stafylokokových a bakteriálních alimentárních infekcí Centra epidemiologie a mikrobiologie Odborného pracovníka-ci v laboratorních metodách:

ODBORNÝ PRACOVNÍK V LABORATORNÍCH METODÁCH

  • Termín nástupu do pracovního poměru: dle dohody

Hlavní náplň činnosti:

  • Laboratorní diagnostika bakteriálních střevních infekcí, zaměřena zejména na typizaci izolátů coli, shigel a yersinií (sérotypizace, genotypizace, MALDI-TOF MS, imunomagnetická separace)

  • Optimalizace pracovních postupů a zavádění nových metod

  • Spolupráce při řešení národních a mezinárodních alimentárních epidemií pomocí molekulárních metod (PCR, RFLP, PFGE, celogenomové sekvenování)

Požadujeme:

  • VŠ vzdělání – medicínského nebo přírodovědného zaměření

  • Praxe v oblasti klinické mikrobiologie nebo molekulární biologie výhodou

  • Atestace v oboru mikrobiologie nebo absolvování kurzu AKK výhodou

  • Uživatelská znalost práce s PC

  • Odpovědnost a pečlivost

  • Nutná znalost ČJ slovem i písmem, znalost AJ vítaná

Nabízíme:

  • Zajímavou a odpovědnou práci

  • Platové zařazení podle praxe a nařízení vlády č. 341/2017 Sb.

  • Pružnou pracovní dobu

  • Příjemné pracovní prostředí, mladý kolektiv

  • Příspěvek na stravování, závodní stravování

  • Dovolenou v délce 5 týdnů + 1 týden dodatkové dovolené

  • Indispoziční volno – 4 dny v kalendářním roce

  • Penzijní připojištění

  • Podpora při vzdělávaní

  • Firemní školku – dle kapacity

Motivační dopis doplněný strukturovaným profesním životopisem doručte na adresu nebo e-mail:

  • RNDr. Andrea Mančíková, Ph.D.
  • Šrobárova 49/48, 100 00 Praha 10
  • +420 267 082 216
  • [email protected]

UPOZORNĚNÍ

Předložením životopisu uchazeč o vyhlášenou pracovní pozici uděluje souhlas se zpracováním poskytnutých osobních údajů dle právních předpisů ČR i EU pro účely příslušného výběrového řízení.

SZÚ si vyhrazuje právo nevybrat žádného z přihlášených uchazečů a vyhlášené volné pracovní místo zrušit.