Info
Praha
Praha
APIGENEX s.r.o.
Analytický chemik, Kapalinová chromatografie, Kapalinová chromatografie s hmotnostní detekcí
Kontakt
Josef Poděbradský (za pana Fučíka)

CHEMIK PRO SYNTÉZU PEPTIDŮ

Neaktivní

APIGENEX team

APIGENEX s.r.o., originally named RE&D VÚFB s.r.o., originated from VÚFB, a.s. – the Research Institute for Pharmacy and Biochemistry. This institute was the biggest research center for the pharmaceutical industry of former Czechoslovakia. During its existence a great number of original drugs (along with hundreds of generic drugs) were developed, with some (e.g. Dosulepin or Metipranolol) having been marketed internationally.

The political and economic changes in Czechoslovakia after 1989 also affected VÚFB, Consequently, the institute split into several companies, with RE&D VÚFB, s.r.o. as one of these successors. It took over a part of the original division of biological, biochemical and pharmacological research and a part of the former division of organic synthesis and clinical department.

Since the year 2000, the company´s main offices have been located in the industrial park Tesla Hloubětín. At present, the company takes up more than 1,000 square meters and will soon be moving into a larger, newly renovated facility. Our laboratories and store rooms meet or exceed all requirements stipulated by both Czech and international laws.

Společnost APIGENEX s.r.o. patří v ČR mezi několik málo špičkových moderních výzkumných komerčních pracovišť. Specializuje se na výzkum a vývoj nových chemických a farmakologicky aktivních látek. Do portfolia chemické divize patří zejména: základní výzkum, organická syntéza malých molekul a heterocyklů, syntéza peptidů, roboticky řízená syntéza kombinatoriálních knihoven, drug discovery. Syntetické i spektroskopic­kélaboratoře firmy jsou vybaveny moderním zázemím (NMR, HPLC/MS/ELSD, FTIR, GC, autopurifikační systémy, microreaktory, flow ćhemistry). Hlavním partnerem společnosti je celosvětový lídr v léčbě diabetu dánská společnost NovoNordisk. V rámci společných projektů spolupracuje s řadou akademických pracovišť (UOCHB, UMG, VŠCHT, UMTM, PřF UK).

Vyhlašujeme výběrové řízení na pracovní pozici chemik pro syntézu peptidů.

Požadavky

  • VŠ chemického směru

  • Praxe se syntézou na pevné fázi vítána (není podmínkou)

  • Základní znalosti organické chemie

  • Znalost separačních technik

  • Organizační schopnosti, samostatnost, zodpovědnost.

  • Schopnost a nadšení pro učení se novým věcem

Nabízíme

  • Práci v atraktivním tvůrčím prostředí mladého kolektivu

  • Práce v atraktivním prostředí automatizované robotické syntézy

  • Práci na zajímavých projektech s aplikační koncovkou>

  • Zajímavé finanční ohodnocení dle schopností a dohody

  • 4–5 týdnů dovolené, stravenky, sport. benefity, společné aktivity

  • Možnost profesního růstu

  • Možnost dalšího vzdělávání

Náplň práce

  • Syntéza peptidů na pevné fázi a její návrh

  • Syntézy peptidů na robotizovaných syntetizátorech

  • Obsluha HPLC, UPLC/MS

  • Práce na preparativním HPLC

APIGENEX

Quantification of cotton content in textiles by near-infrared spectroscopy

Aplikace
Instrumentace
NIR Spektroskopie

Estimation of Ethylene Glycol and Diethylene Glycol in Propylene Glycol, Glycerin, and Syrup Samples with the Agilent 8890 GC

Aplikace
Zaměření
Farmaceutická analýza

Improved identification of extractable and leachable substances with the Orbitrap Exploris GC 240 MS

Aplikace
| 2024 | Thermo Fischer Scientific
Instrumentace
GC/MSD, GC/MS/MS, GC/HRMS, GC/Orbitrap
Výrobce
Thermo Fischer Scientific
Zaměření
Farmaceutická analýza, Materiálová analýza

Agilent AI Peak Integration for GC/MS Analysis of Phthalates

Aplikace
Instrumentace
GC/MSD, Software

Material Identification of Lithium‑Ion Battery Separators Using FTIR Spectroscopy

Aplikace
Instrumentace
FTIR Spektroskopie
Zaměření
Průmysl a chemie, Materiálová analýza