GCMS
Další informace
WebinářeO násKontaktujte násPodmínky užití
LabRulez s.r.o. Všechna práva vyhrazena. Obsah dostupný pod licencí CC BY-SA 4.0 Uveďte původ-Zachovejte licenci.
Info
Praha
Praha
Katedra elektrotechnologie FEL ČVUT Praha
HPP
HPP
Plynová chromatografie s hmotnostní detekcí, Analytický chemik

VĚDECKÝ A VÝZKUMNÝ PRACOVNÍK – GC/MS

Neaktivní

Fakulta elektrotechnická ČVUT

Katedra elektrotechnologie Fakulty elektrotechnické ČVUT patří již desítky let mezi přední česká pracoviště zabývající se materiály a technologiemi pro elektrotechnický průmysl. Za tuto dobu vychovala stovky odborníků, kteří našli uplatnění v akademické sféře i v průmyslu, jak v tuzemsku tak v zahraničí.

Kromě výuky a základního výzkumu se Katedra elektrotechnologie intenzivně věnuje spolupráci s předními českými i zahraničními společnostmi v oblasti elektrotechniky. Mezi řešenou problematiku patří např. fotovoltaické systémy, elektrochemické zdroje, technologické procesy, výroba elektronických součástek a zařízení, diagnostika elektrotechnických zařízení a ekologie v průmyslu.

S rostoucími legislativními i společenskými požadavky na snižování ekologických dopadů průmyslových procesů je spojena snaha popsat vliv těchto procesů na životní prostředí. Do této oblasti spadá i měření přítomnosti a koncentrace těkavých organických látek uvolněných při průmyslových procesech. Za účelem provádění základního/aplikovaného výzkumu v oblasti detekce těkavých organických látek hledá Katedra elektrotechnologie Fakulty elektrotechnické ČVUT spolupracovníka na pozici vědeckého a výzkumného pracovníka – GC/MS.

Náplň práce

  • Obsluha environmentální komory určené k měření uvolňovaných těkavých organických látek detekovaných pomocí SPME-GC/MS (vlákna typu SPME Arrow, ThermoFisher Trace 1310 GC, ISQ 7000 MS)
  • Údržba a kalibrace zařízení
  • Rozvoj vlastních výzkumných témat, spolupráce s průmyslovými partnery
  • Prezentace výsledků formou vědeckých publikací či závěrečných zpráv

Požadujeme

  • VŠ vzdělání doktorské v oboru analytické chemie či příbuzných oborech
  • Znalost chromatografických technik a hmotnostní spektrometrie podmínkou
  • Zkušenost s psaním vědeckých publikací i podáváním projektů, znalost AJ
  • Zkušenost s ostatními charakterizačními technikami výhodou (konfokální mikroskopie, SEM, DSC, TGA, TMA, DMA)
  • Zodpovědnost, flexibilita, pečlivost, manuální zručnost

Nabízíme

  • Zajímavou práci v oblasti analýzy materiálů
  • Nové vědecké výzvy, spolupráce na zajímavých tématech
  • Možnost profesního růstu a dalšího vzdělávání
  • Flexibilní pracovní doba
  • 5 týdnů dovolené, v případě akademického pracovníka 8 týdnů
  • Přátelská pracovní atmosféra
  • Finanční ohodnocení s ohledem na výsledky
  • Možnost výuky studentů, přístup k budoucím doktorandům