Info
Praha
Praha
Státní zdravotní ústav
HPP
Analytický chemik, AAS, ICP/OES, ICP/MS

PŘÍRODOVĚDNÍ ANALYTIK – DIAGNOSTIK

Neaktivní

Státní zdravotní ústav v Praze

Státní zdravotní ústav je příspěvkovou organizací ministerstva zdravotnictví. Jeho postavení a úkoly jsou stanoveny § 86 zákona č. 258/2000 Sb.,o ochraně veřejného zdraví a o změně některých souvisejících zákonů, ve znění pozdějších předpisů, a opatřením ministryně zdravotnictví čj: 31334/2002 ze dne 17. 12. 2002. Statutárním orgánem ústavu je ředitel, kterého jmenuje a odvolává na návrh hlavního hygienika České republiky ministr zdravotnictví. Sídlem ústavu je Praha.

V § 86 citovaného zákona se uvádí, že ústav se zřizuje k přípravě podkladů pro národní zdravotní politiku, pro ochranu a podporu zdraví, k zajištění metodické a referenční činnosti na úseku ochrany veřejného zdraví, k monitorování a výzkumu vztahů životních podmínek a zdraví, k mezinárodní spolupráci, ke kontrole kvality poskytovaných služeb k ochraně veřejného zdraví, k postgraduální výchově v lékařských oborech ochrany a podpory zdraví a pro zdravotní výchovu obyvatelstva.

Státní zdravotní ústav je zdravotnické zařízení a je oprávněn zpracovávat za účelem přípravy podkladů pro tvorbu státní zdravotní politiky a sledování dlouhodobých trendů výskytu infekčních a jiných hromadně se vyskytujících onemocnění údaje o zdraví fyzických osob v souvislosti s předcházením vzniku a šíření infekčních onemocnění, ohrožení nemocí z povolání a jiných poškození zdraví z práce, o expozici fyzických osob škodlivinám v pracovním a životním prostředí a o epidemiologii drogových závislostí a předávat je orgánům ochrany veřejného zdraví.

Státní zdravotní ústav v Praze 10 hledá pro Centrum zdraví a životního prostředí, Oddělení prvkové analýzy přírodovědního analytika – diagnostika

Hlavní náplň činnosti

  • Provádění specializovaných laboratorních prací při přípravě vzorků životního a pracovního prostředí, biologického materiálu a dalších matric (kosmetika, doplňky stravy) pro stopové stanovení prvků, především pomocí mikrovlnné mineralizace vzorků (včetně vytváření programů mineralizace a optimalizace).

  • Provádění rutinních analýz vzorků metodami AAS a ICP-MS (vč. akreditovaných zkoušek)

  • Zapojení do všeobecných činností oddělení

Požadujeme

  • VŠ vzdělání v oboru chemie

  • AKK nebo specializace v oboru výhodou (Odborný pracovník v lab. metodách)

  • Schopnost samostatné práce, pečlivost, spolehlivost

  • Ochota učit se novým postupům

  • Praxe v oboru výhodou

  • Znalost anglického jazyka

  • Uživatelská znalost práce s PC, MS Word a Excel

Nabízíme

  • Platové zařazení podle praxe a nařízení vlády č. 341/2017 Sb.

  • Pružná pracovní doba

  • Příjemné pracovní prostředí a kolektiv

  • Podporu při vzdělávání

  • Příspěvek na penzijní připojištění

  • Příspěvek na stravování – závodní stravování

  • Dovolená v délce 5 týdnů

  • Indispoziční volno – 4 dny v kalendářním roce

  • Kartu MultiSport

  • Firemní školka

  • Možnost ubytování – dle kapacity

Termín nástupu do pracovního poměru: 15. 6. 2022 nebo dle dohody.

Motivační dopis doplněný strukturovaným profesním životopisem a kopií dokladu o nejvyšším dosaženém vzdělání doručte na kontaktní adresu nebo email.

Státní zdravotní ústav v Praze/Oddělení prvkové analýzy: ICP-MS systém Agilent Technologies

Státní zdravotní ústav v Praze/Oddělení prvkové analýzy: ICP-MS systém PerkinElmer

Státní zdravotní ústav v Praze/Oddělení prvkové analýzy: Příprava vzorků