Info
Plzeň
Plzeň
Povodí Vltavy, státní podnik
Analytický chemik, Kapalinová chromatografie, Kapalinová chromatografie s hmotnostní detekcí

ANALYTICKÝ CHEMIK - LC/MS/MS

Neaktivní

Povodí Vltavy - VH laboratoře Plzeň

Vodohospodářské laboratoře Povodí Vltavy, státní podnik získávají aktuální informace o stavu vodního prostředí a systematickým způsobem monitorují jeho změny. Laboratoře mají sídlo v Praze, Plzni a v Českých Budějovicích. Hlavní část kapacity laboratoří je věnována pravidelnému monitorování jakosti stojatých a tekoucích povrchových vod (řeky, potoky, nádrže), kontrole vypouštěných odpadních vod, monitorování obsahu škodlivin v sedimentech a plaveninách. Pro účely stanovení ekologického stavu laboratoře provádějí monitorování jednotlivých biologických složek a zjišťují stav jejich kontaminace. Útvar vodohospodářských laboratoří také provádí základní radiochemická stanovení ve vodě. Část kapacity laboratoří je k dispozici pro zakázky externích zákazníků.

Laboratoře mají zavedený a propracovaný systém kontroly kvality dle ČSN EN ISO/IEC 17025. Každá z laboratoří je akreditována u Českého institutu pro akreditaci (ČIA), na velkou část svých metod mají laboratoře přiznán flexibilní rozsah akreditace (FRA). Pro měření obsahu přírodních radionuklidů a microcystinů ve vodě mají laboratoře povolení Státního úřadu pro jadernou bezpečnost.

Laboratoře disponují moderní laboratorní a vzorkovací technikou. Používají osvědčené a progresivní analytické postupy, mají zavedený systém interní specializace. V rámci tohoto systému jsou vzorky pro některá stanovení předávány mezi jednotlivými laboratořemi, což umožňuje každé laboratoři nabídnout svým zákazníkům komplexní rozsah analýz za příznivých ekonomických podmínek. Samozřejmostí je dodržení vysoké kvality práce, díky odborně vyškolenému personálu laboratoří a modernímu přístrojovému vybavení.

Náplň práce

  • rozbory povrchových, pitných a odpadních vod

  • zejména stanovení instrumentální technikou LC/MS/MS

Požadujeme

  • VŠ vzdělání chemického směru

  • pracovitost, pečlivost a spolehlivost

  • znalost AJ výhodou

Nabízíme

  • pracovní úvazek na dobu určitou (zástup za mateřskou dovolenou, předp. do 30.9.2023)

  • zázemí stabilní společnosti

  • zajímavou, kreativní a týmovou práci s moderními analytickými technologiemi a s odborníky v oboru organické analýzy, příjemné pracovní prostředí

  • odpovídající mzdové ohodnocení s cílovými odměnami

  • možnost dalšího osobního a odborného růstu

  • zaměstnanecké benefity

Forma přihlášení do výběrového řízení

Pokud Vás tato pozice zaujala, zašlete svůj strukturovaný životopis a motivační dopis elektronicky na adresu: [email protected]