Info
Brno
Brno
ÚKZÚZ Brno
ÚKZÚZ Brno
Plynová chromatografie, Plynová chromatografie s hmotnostní detekcí, Analytický chemik, Kapalinová chromatografie, Kapalinová chromatografie s hmotnostní detekcí

PŘÍRODOVĚDNÝ ANALYTIK – diagnostik

Neaktivní

ÚKZÚZ Brno: Oddělení zkoušení přípravků na ochranu rostlin

Národní referenční laboratoř, Oddělení zkoušení přípravků na ochranu rostlin, (OdZPOR)

OdZPOR je jedinou chemickou laboratoří svého druhu a zaměření v ČR, jejíž činností jsou analýzy chemického složení přípravků a dalších prostředků na ochranu rostlin a fyzikálně-chemické a technické zkoušky POR pro účely státní kontroly a dozorové činnosti na úseku distribuce a používání POR.

Další činnost OdZPOR je zaměřena na provádění laboratorních analýz pro potřeby hodnocení POR v případech, kdy Česká republika vystupuje jako zonální zpravodajský stát v řízeních o povolení nového POR.

Zaměstnanci oddělení se také aktivně podílejí na testování a připomínkování analytických metod z oblasti laboratorního zkoušení POR pro mezinárodní organizace CIPAC a ESPAC, ve kterých zaměstnanci OdZPOR zastupují Českou republiku.

Nedílnou součástí laboratorní činnosti oddělení je také pravidelná účast v mezinárodních programech zkoušení způsobilosti (PT), které organizuje Association of American Pesticide Control Officials (AAPCO, USA), belgický institut Agence Fédéraie pour la Securité de la Chaine alimentaire (AFSCA), AGES (Rakousko) a Instituto Superiore di Sanita (Itálie).

Přístrojové vybavení

Pracoviště je vybaveno kvalitní speciální přístrojovou technikou (GC, LC, GC/MS, LC/MS), která umožňuje kontrolu kvality POR a současně pomáhá spolehlivě identifikovat také neregistrované nebo dokonce nebezpečné POR.

ÚKZÚZ Brno - Přístrojové vybavení Oddělení zkoušení přípravků na ochranu rostlin

Provádění laboratorních zkoušek přípravků na ochranu rostlin (POR) metodou kapalinové a plynové chromatografie s různými typy detekce (včetně MS detekce) při zjišťování chemického složení POR ve spojitostech s postregistrační kontrolou, registrací a mezilaboratorním ověřováním.

Požadujeme:

  • ukončené vysokoškolské (magisterské) vzdělání chemického směru, nejlépe se zaměřením na kapalinovou a plynovou chromatografii, znalosti z LC/MS a GC/MS jsou výhodou

  • znalost angličtiny

  • uživatelská znalost práce s MS Office

  • pečlivost, spolehlivost, samostatnost a týmovost (umět pracovat jak samostatně, tak i v týmu)

  • praxe v laboratoři vítána

Náplň práce:

  • Měření, vyhodnocování a hodnocení laboratorních analýz vzorků

  • Servis a běžná údržba instrumentů

  • Administrativní činnost spojená s měřením a vyhodnocováním vzorků, reporty výsledků

  • Vývoj a zavádění nových metod

Nabízíme:

  • Zajímavou odbornou práci v akreditované laboratoři s moderním přístrojovým vybavením

  • Platové ohodnocení dle mzdových tarifů (11. platová třída)

  • Odborné zaškolení na obsluhu přístrojů

  • Možnost dalšího profesního růstu

  • Zaměstnanecké výhody (25 dnů dovolené, stravenky, příspěvek na kulturu a sport)

Výběrové řízení je vypsáno na webu ÚKZÚZ Brno