Věda palivem moderního byznysu: II. Molekuly a materiály pro život | LabRulez GCMS

Věda palivem moderního byznysu: II. Molekuly a materiály pro život

Čt, 9.7.2020
| Originální článek z: Nadační fond Neuron
Jaký dopad mají poznatky základního výzkumu na inovace v byznysu? Lze na výsledcích základního výzkumu postavit byznysový záměr? Jak efektivně propojovat výzkum a vývoj firem s nejnovějšími vědeckými poznatky?
Video placeholder

Nadační fond Neuron: Věda palivem moderního byznysu: II. Molekuly a materiály pro život

Nejlepší čeští vědci – laureáti Cen Neuron – představí veřejnosti svůj výzkum, ze kterého může komerční sektor čerpat inspiraci i reálné poznatky ke svému růstu. Cílem konference je inspirovat účastníky k hlubšímu propojování obou světů vědy a podnikání. Jen aktivní spoluprací mohou nalézat efektivní inovativní řešení, které posouvají dopředu celou naši společnost.

V druhém bloku měli posluchači možnost diskutovat s vědci Hanou Macíčkovou-Cahovou a Františkem Štěpánkem o budoucnosti a významu výzkumu RNA a možnostech, které přináší výzkum na nanoúrovni nejen pro vědu. Jak výzkum nanomateriálů ovlivňuje a formuje byznys, vysvětlit Tomáš Těthal z IQ Structures.

10:00 - 10:50 - II. blok: Molekuly a materiály pro život

Může jedna molekula změnit celý průmysl? Moderní nanomateriály disponují dříve netušenými vlastnostmi. Technologický pokrok se odvíjí od nových poznatků z té nejzákladnější úrovně látky. Firmy, které mají tyto znalosti k dispozici, pak mají přímo nakročeno ke globálnímu úspěchu.

Diskutovat budou:

  • František Štěpánek - chemik, držitel Neuron Impulsu
  • Hana Macíčková-Cahová - chemička, laureátka Ceny Neuron 2018 za obor chemie
  • Tomáš Těthal - ředitel, IQ Structures
Nadační fond Neuron
Další projekty
Sledujte nás
Další informace
WebinářeO násKontaktujte násPodmínky užití

LabRulez s.r.o. Všechna práva vyhrazena.