GCMS
Další informace
WebinářeO násKontaktujte násPodmínky užití
LabRulez s.r.o. Všechna práva vyhrazena. Obsah dostupný pod licencí CC BY-SA 4.0 Uveďte původ-Zachovejte licenci.
Autor
ESAS
ESAS
je mezinárodní společné vědecké setkání pro sdílení nejnovějších pokroků, výměně nápadů, zkoumání nových směrů a vytváření možné spolupráce v oblasti analytické spektrometrie.
Tagy
Článek
Nejbližší akce
Logo of LinkedIn

ESAS 2022 & 17th CSSC

Čt, 24.3.2022
| Originální článek z: SSJMM: ESAS 2022 & 17th CSSC
Evropské symposium o analytické spektrometrii (ESAS) a 17. česko-slovenská spektroskopická konference (CSSC) se bude konat od 4. do 9. září 2022 v Brně.
<p>SSJMM: Evropské symposium o analytické spektrometrii (ESAS) a 17. česko-slovenská spektroskopická konference (CSSC) </p>

SSJMM: Evropské symposium o analytické spektrometrii (ESAS) a 17. česko-slovenská spektroskopická konference (CSSC)

Pořádá Spektroskopická společnost Jana Marka Marci a Slovenská spektroskopická společnost (člen Asociace slovenských vědeckých a technologických společností) se zvláštní podporou

  • Pracovní skupina pro atomovou a molekulární spektroskopii Výboru pro analytickou chemii Polské akademie věd

  • DAAS - Německá společnost pro analytickou atomovou spektroskopii

  • Výbor pro analytickou a environmentální chemii Maďarské akademie věd

Tato konference je věnována památce našich úžasných kolegů Eduarda Plška, Bohumila Dočekala, Miloslava Vobeckého a Tibora Kántora.

👉ONLINE REGISTRACE

👉WEB KONFERENCE

Evropské symposium o analytické spektrometrii (ESAS) a 17. česko-slovenská spektroskopická konference (CSSC)

je mezinárodní společné vědecké setkání pro sdílení nejnovějších pokroků, výměně nápadů, zkoumání nových směrů a vytváření možné spolupráce v oblasti analytické spektrometrie. Pozvání jsou přední vědci a výzkumníci, kteří budou na této konferenci prezentovat své nejnovější výsledky, sdílet navzájem zajímavé nápady a zkušenosti a podívají se také na budoucí vývoj a trendy. Cílem tohoto společného setkání je shromáždit odborníky z univerzit, akademické obce, výzkumných center, různých laboratoří a průmyslu v celosvětovém měřítku, shrnout současný pokrok v různých oblastech spektroskopie nebo aplikační trendy v oblastech chemické, environmentální, geologické, biologické, potravinářské, farmaceutické analýzy a průmyslových materiálů a stimulovat tak kontakty a vzájemnou výměnu zkušeností a nápadů.

V posledních letech se metody atomové spektrometrie staly součástí komplexních analytických nástrojů, které přesahují tradiční pojetí elementární analýzy. Tento trend byl spuštěn v posledních desetiletích speciační analýzou, založenou na kombinaci separačních metod a spektrometrických detekčních systémů. Nyní se stává běžným kombinovat několik spektrometrických a mikroskopických metod pro účely zobrazování, jako je multimodální zobrazování. Je tedy prakticky nemožné vyvinout, aplikovat a popsat jednu metodu izolovaně, bez odkazu na další informace metod molekulární spektrometrie, ať už se jedná o hmotnostní spektrometrii, fluorescenční mikroskopii, Ramanovu spektroskopii a další.

Z tohoto pohledu stále nemá smysl definovat spektroskopickou konferenci jako sympozium atomové spektrometrie. Proto jsme letos změnili Evropské symposium o atomové spektrometrii na Evropské symposium o analytické spektrometrii. Organizátoři věří, že takto koncipovaný ESAS je jednak kompatibilní s Česko-slovenskou spektroskopickou konferencí a jednak rozšíří možnosti účasti spektroskopistů, kteří se zabývají jak metodami atomové, tak molekulové spektrometrie a jejich kombinací.

Pozvaní přednášející

  • Ernest Beinrohr / František Čacho - High resolution continuum source AAS for determination of nonmetals

  • Jiří Dědina - Employing LIF and SIFT-MS to understand what happens in hydride atomizers

  • Jörg Feldmann - Elemental speciation from metals, metalloids to non-metals in environmental science: successes and problems

  • Norbert Jakubowski - Method development for single cell analysis by ICP-MS

  • Martin Kopáni - Application of analytical techniques in the study of biological systems

  • Stefan Lis - Inorganic nanoluminophores containing Ln ions and their multifunctionalized systems focused on sensor and analytical applications

  • Petr Neugebauer - Frequency Rapid Scan Electron Spin Resonance Spectroscopy

  • Jorge Pisonero - GD- and LA-ICP- (TOFMS): two powerful spectroscopy techniques for fast high spatially resolved analysis

  • Vít Procházka - Mössbauer spectroscopy in gamma-optics, gamma-optics in Mössbauer spectroscopy

  • Andrea Vojs Staňová - Finding of needle in a haystack -- nontargeted mass spectrometry analysis of environmental samples

  • Martin Šebesta - Different spectroscopic techniques for analysis of nanoparticles used in studies with soils, plants and filamentous fungi

Témata sympozia/konference

  • Spektroskopie a spektrometrie: teorie, techniky, trendy, vývoj a aplikace při analýze chemických, environmentálních, geologických, biologických, potravinářských, farmaceutických, průmyslových a dalších materiálů
  • Atomová spektrometrie (AAS, AFS, OES atd.)
  • Molekulární spektrometrie/spektroskopie (UV-Vis, NMR, Raman, IR, atd.)
  • Rentgenová spektrometrie (EDS, WDS, XRF, PIXE, XANES, EXAFS atd.)
  • Hmotnostní spektrometrie (LC-MS, GC-MS, ESI MS, MALDI – MS, ICP-MS, TIMS, SIMS atd.)
  • Instrumentální radioanalytické metody (gama spektroskopie, NAA atd.)
  • Mössbauerova spektroskopie
  • Laserová spektroskopie
  • Synchrotronové techniky
  • Speciální spektroskopické techniky
  • Příprava vzorků a techniky zavádění vzorků
  • Stopová a ultrastopová analýza
  • Speciační analýza
  • Kvalita měření a metrologie

SSJMM: European Symposium on Analytical Spectrometry (ESAS) and the 17th Czech-Slovak Spectroscopic Conference (CSSC)

Historie a tradice

Evropské symposium o atomové spektrometrii (ESAS) bylo zahájeno v září 2008 v německém Weimaru spojením dvou významných vědeckých akcí s dlouhou tradicí v oboru atomové spektrometrie, a to:

  • Mezinárodní kolokvium vzorkování pevných látek (ISSC, od roku 2004 přejmenované na kolokvium vzorkování pevných látek atomovou spektrometrií - SSC) a
  • European Furnace Symposium (EFS)

ISSC byla založena v roce 1984 v německém Wetzlaru a pokračovala jako bienále v Evropě. EFS vzniklo v září 1994 ve Varšavě v Polsku jako East European Furnace Symposium a od té doby se koná každé dva roky jako The European Furnace Symposium spolu s ISSC:

17. česko - slovenská spektroskopická konference (17. ČSSC) vychází dlouhodobé vědecké spolupráci mezi Spektroskopickou společností Jana Marka Marci a Slovenskou spektroskopickou společností. Setkání pořádané bývalou Československou spektroskopickou společností (1949 – 1993) v minulosti a pokračování v tradici celostátních slovenských a českých spektroskopických konferencí nyní, od roku 2008, existují jako společná akce.

Partneři konference

Mediální partneři

ESAS
Logo of LinkedIn
 

Mohlo by Vás zajímat

Hydrogen Carrier Gas for GC/MS/MS Analysis of Steroids in Urine in Under 10 Minutes

Aplikace
| 2024 | Agilent Technologies
Instrumentace
GC/MSD, GC/MS/MS, GC/QQQ
Výrobce
Agilent Technologies
Zaměření
Forenzní analýza a toxikologie

Non-targeted analysis of whisky using SPME Arrow and Orbitrap Exploris GC 240 mass spectrometer

Aplikace
| 2024 | Thermo Fisher Scientific
Instrumentace
SPME, GC/MSD, GC/HRMS, GC/Orbitrap, GC/MS/MS
Výrobce
Thermo Fisher Scientific
Zaměření
Potraviny a zemědělství

High-Sensitivity Analysis of Formic Acid in Methanol Solution Using Jetanizer

Aplikace
| 2025 | Shimadzu
Instrumentace
GC
Výrobce
Shimadzu
Zaměření
Průmysl a chemie

ALPHA II - A compact FT-IR spectrometer for everyone.

Ostatní
| 2025 | Bruker
Instrumentace
FTIR Spektroskopie
Výrobce
Bruker
Zaměření

Quantitation of volatile PFAS in environmental samples using SPME Arrow and Orbitrap Exploris GC

Aplikace
| 2025 | Thermo Fisher Scientific
Instrumentace
GC/HRMS, GC/MSD, GC/MS/MS, GC/Orbitrap
Výrobce
Thermo Fisher Scientific
Zaměření
Životní prostředí
 

Podobné články

Moderní FTIR spektrometr Bruker INVENIO - Flexibilita dotažená k dokonalosti
Článek | Produkt

Moderní FTIR spektrometr Bruker INVENIO - Flexibilita dotažená k dokonalosti

Na spektrometru Bruker INVENIO si ukážeme, jak jsou moderní FTIR spektrometry v dnešní době univerzální, modulární a jakým způsobem jsou schopné přizpůsobit se téměř každé výzvě.
Optik Instruments s.r.o.
tag
share
more
Získejte více od vašeho GCMS – nový zlatý standard s kolonami DB-5Q a HP-5Q Agilent Technologies (R. Kukula)
Přednáška | Video

Získejte více od vašeho GCMS – nový zlatý standard s kolonami DB-5Q a HP-5Q Agilent Technologies (R. Kukula)

Záznam odborné přednášky Roberta Kukuly (Altium International) na téma Získejte více od vašeho GCMS – nový zlatý standard s kolonami DB-5Q a HP-5Q Agilent Technologies.
Altium International
tag
share
more
GC analýza obsahu alkoholu v krvi pomocí metody kapalného nástřiku
Článek | Aplikace

GC analýza obsahu alkoholu v krvi pomocí metody kapalného nástřiku

GC analýza alkoholu v krvi pomocí kapalného nástřiku je alternativou k analýze krevních vzorků v headspace pro klinické účely a poskytuje spolehlivé výsledky pro vzorky plné krve a plazmy.
SHIMADZU Handels GmbH - organizační složka
tag
share
more
Podcast CHEmic #50 – Díky hladovění můžeme být zdravější, autofagie funguje
Video | Osobnosti

Podcast CHEmic #50 – Díky hladovění můžeme být zdravější, autofagie funguje

Současní studenti vstřebávají a zpracovávají informace jinak. Pozvání Veroniky Sedláčkové přijal prof. Jan Černý z Přírodovědecké fakulty UK.
Ústav organické chemie a biochemie AV ČR
tag
share
more
 

Mohlo by Vás zajímat

Hydrogen Carrier Gas for GC/MS/MS Analysis of Steroids in Urine in Under 10 Minutes

Aplikace
| 2024 | Agilent Technologies
Instrumentace
GC/MSD, GC/MS/MS, GC/QQQ
Výrobce
Agilent Technologies
Zaměření
Forenzní analýza a toxikologie

Non-targeted analysis of whisky using SPME Arrow and Orbitrap Exploris GC 240 mass spectrometer

Aplikace
| 2024 | Thermo Fisher Scientific
Instrumentace
SPME, GC/MSD, GC/HRMS, GC/Orbitrap, GC/MS/MS
Výrobce
Thermo Fisher Scientific
Zaměření
Potraviny a zemědělství

High-Sensitivity Analysis of Formic Acid in Methanol Solution Using Jetanizer

Aplikace
| 2025 | Shimadzu
Instrumentace
GC
Výrobce
Shimadzu
Zaměření
Průmysl a chemie

ALPHA II - A compact FT-IR spectrometer for everyone.

Ostatní
| 2025 | Bruker
Instrumentace
FTIR Spektroskopie
Výrobce
Bruker
Zaměření

Quantitation of volatile PFAS in environmental samples using SPME Arrow and Orbitrap Exploris GC

Aplikace
| 2025 | Thermo Fisher Scientific
Instrumentace
GC/HRMS, GC/MSD, GC/MS/MS, GC/Orbitrap
Výrobce
Thermo Fisher Scientific
Zaměření
Životní prostředí
 

Podobné články

Moderní FTIR spektrometr Bruker INVENIO - Flexibilita dotažená k dokonalosti
Článek | Produkt

Moderní FTIR spektrometr Bruker INVENIO - Flexibilita dotažená k dokonalosti

Na spektrometru Bruker INVENIO si ukážeme, jak jsou moderní FTIR spektrometry v dnešní době univerzální, modulární a jakým způsobem jsou schopné přizpůsobit se téměř každé výzvě.
Optik Instruments s.r.o.
tag
share
more
Získejte více od vašeho GCMS – nový zlatý standard s kolonami DB-5Q a HP-5Q Agilent Technologies (R. Kukula)
Přednáška | Video

Získejte více od vašeho GCMS – nový zlatý standard s kolonami DB-5Q a HP-5Q Agilent Technologies (R. Kukula)

Záznam odborné přednášky Roberta Kukuly (Altium International) na téma Získejte více od vašeho GCMS – nový zlatý standard s kolonami DB-5Q a HP-5Q Agilent Technologies.
Altium International
tag
share
more
GC analýza obsahu alkoholu v krvi pomocí metody kapalného nástřiku
Článek | Aplikace

GC analýza obsahu alkoholu v krvi pomocí metody kapalného nástřiku

GC analýza alkoholu v krvi pomocí kapalného nástřiku je alternativou k analýze krevních vzorků v headspace pro klinické účely a poskytuje spolehlivé výsledky pro vzorky plné krve a plazmy.
SHIMADZU Handels GmbH - organizační složka
tag
share
more
Podcast CHEmic #50 – Díky hladovění můžeme být zdravější, autofagie funguje
Video | Osobnosti

Podcast CHEmic #50 – Díky hladovění můžeme být zdravější, autofagie funguje

Současní studenti vstřebávají a zpracovávají informace jinak. Pozvání Veroniky Sedláčkové přijal prof. Jan Černý z Přírodovědecké fakulty UK.
Ústav organické chemie a biochemie AV ČR
tag
share
more
 

Mohlo by Vás zajímat

Hydrogen Carrier Gas for GC/MS/MS Analysis of Steroids in Urine in Under 10 Minutes

Aplikace
| 2024 | Agilent Technologies
Instrumentace
GC/MSD, GC/MS/MS, GC/QQQ
Výrobce
Agilent Technologies
Zaměření
Forenzní analýza a toxikologie

Non-targeted analysis of whisky using SPME Arrow and Orbitrap Exploris GC 240 mass spectrometer

Aplikace
| 2024 | Thermo Fisher Scientific
Instrumentace
SPME, GC/MSD, GC/HRMS, GC/Orbitrap, GC/MS/MS
Výrobce
Thermo Fisher Scientific
Zaměření
Potraviny a zemědělství

High-Sensitivity Analysis of Formic Acid in Methanol Solution Using Jetanizer

Aplikace
| 2025 | Shimadzu
Instrumentace
GC
Výrobce
Shimadzu
Zaměření
Průmysl a chemie

ALPHA II - A compact FT-IR spectrometer for everyone.

Ostatní
| 2025 | Bruker
Instrumentace
FTIR Spektroskopie
Výrobce
Bruker
Zaměření

Quantitation of volatile PFAS in environmental samples using SPME Arrow and Orbitrap Exploris GC

Aplikace
| 2025 | Thermo Fisher Scientific
Instrumentace
GC/HRMS, GC/MSD, GC/MS/MS, GC/Orbitrap
Výrobce
Thermo Fisher Scientific
Zaměření
Životní prostředí
 

Podobné články

Moderní FTIR spektrometr Bruker INVENIO - Flexibilita dotažená k dokonalosti
Článek | Produkt

Moderní FTIR spektrometr Bruker INVENIO - Flexibilita dotažená k dokonalosti

Na spektrometru Bruker INVENIO si ukážeme, jak jsou moderní FTIR spektrometry v dnešní době univerzální, modulární a jakým způsobem jsou schopné přizpůsobit se téměř každé výzvě.
Optik Instruments s.r.o.
tag
share
more
Získejte více od vašeho GCMS – nový zlatý standard s kolonami DB-5Q a HP-5Q Agilent Technologies (R. Kukula)
Přednáška | Video

Získejte více od vašeho GCMS – nový zlatý standard s kolonami DB-5Q a HP-5Q Agilent Technologies (R. Kukula)

Záznam odborné přednášky Roberta Kukuly (Altium International) na téma Získejte více od vašeho GCMS – nový zlatý standard s kolonami DB-5Q a HP-5Q Agilent Technologies.
Altium International
tag
share
more
GC analýza obsahu alkoholu v krvi pomocí metody kapalného nástřiku
Článek | Aplikace

GC analýza obsahu alkoholu v krvi pomocí metody kapalného nástřiku

GC analýza alkoholu v krvi pomocí kapalného nástřiku je alternativou k analýze krevních vzorků v headspace pro klinické účely a poskytuje spolehlivé výsledky pro vzorky plné krve a plazmy.
SHIMADZU Handels GmbH - organizační složka
tag
share
more
Podcast CHEmic #50 – Díky hladovění můžeme být zdravější, autofagie funguje
Video | Osobnosti

Podcast CHEmic #50 – Díky hladovění můžeme být zdravější, autofagie funguje

Současní studenti vstřebávají a zpracovávají informace jinak. Pozvání Veroniky Sedláčkové přijal prof. Jan Černý z Přírodovědecké fakulty UK.
Ústav organické chemie a biochemie AV ČR
tag
share
more
 

Mohlo by Vás zajímat

Hydrogen Carrier Gas for GC/MS/MS Analysis of Steroids in Urine in Under 10 Minutes

Aplikace
| 2024 | Agilent Technologies
Instrumentace
GC/MSD, GC/MS/MS, GC/QQQ
Výrobce
Agilent Technologies
Zaměření
Forenzní analýza a toxikologie

Non-targeted analysis of whisky using SPME Arrow and Orbitrap Exploris GC 240 mass spectrometer

Aplikace
| 2024 | Thermo Fisher Scientific
Instrumentace
SPME, GC/MSD, GC/HRMS, GC/Orbitrap, GC/MS/MS
Výrobce
Thermo Fisher Scientific
Zaměření
Potraviny a zemědělství

High-Sensitivity Analysis of Formic Acid in Methanol Solution Using Jetanizer

Aplikace
| 2025 | Shimadzu
Instrumentace
GC
Výrobce
Shimadzu
Zaměření
Průmysl a chemie

ALPHA II - A compact FT-IR spectrometer for everyone.

Ostatní
| 2025 | Bruker
Instrumentace
FTIR Spektroskopie
Výrobce
Bruker
Zaměření

Quantitation of volatile PFAS in environmental samples using SPME Arrow and Orbitrap Exploris GC

Aplikace
| 2025 | Thermo Fisher Scientific
Instrumentace
GC/HRMS, GC/MSD, GC/MS/MS, GC/Orbitrap
Výrobce
Thermo Fisher Scientific
Zaměření
Životní prostředí
 

Podobné články

Moderní FTIR spektrometr Bruker INVENIO - Flexibilita dotažená k dokonalosti
Článek | Produkt

Moderní FTIR spektrometr Bruker INVENIO - Flexibilita dotažená k dokonalosti

Na spektrometru Bruker INVENIO si ukážeme, jak jsou moderní FTIR spektrometry v dnešní době univerzální, modulární a jakým způsobem jsou schopné přizpůsobit se téměř každé výzvě.
Optik Instruments s.r.o.
tag
share
more
Získejte více od vašeho GCMS – nový zlatý standard s kolonami DB-5Q a HP-5Q Agilent Technologies (R. Kukula)
Přednáška | Video

Získejte více od vašeho GCMS – nový zlatý standard s kolonami DB-5Q a HP-5Q Agilent Technologies (R. Kukula)

Záznam odborné přednášky Roberta Kukuly (Altium International) na téma Získejte více od vašeho GCMS – nový zlatý standard s kolonami DB-5Q a HP-5Q Agilent Technologies.
Altium International
tag
share
more
GC analýza obsahu alkoholu v krvi pomocí metody kapalného nástřiku
Článek | Aplikace

GC analýza obsahu alkoholu v krvi pomocí metody kapalného nástřiku

GC analýza alkoholu v krvi pomocí kapalného nástřiku je alternativou k analýze krevních vzorků v headspace pro klinické účely a poskytuje spolehlivé výsledky pro vzorky plné krve a plazmy.
SHIMADZU Handels GmbH - organizační složka
tag
share
more
Podcast CHEmic #50 – Díky hladovění můžeme být zdravější, autofagie funguje
Video | Osobnosti

Podcast CHEmic #50 – Díky hladovění můžeme být zdravější, autofagie funguje

Současní studenti vstřebávají a zpracovávají informace jinak. Pozvání Veroniky Sedláčkové přijal prof. Jan Černý z Přírodovědecké fakulty UK.
Ústav organické chemie a biochemie AV ČR
tag
share
more
Další projekty
LCMS
ICPMS
Sledujte nás
Další informace
WebinářeO násKontaktujte násPodmínky užití
LabRulez s.r.o. Všechna práva vyhrazena. Obsah dostupný pod licencí CC BY-SA 4.0 Uveďte původ-Zachovejte licenci.