HPST Jarní semináře v Ostravě a v Brně 2023 (GC & GC/MS) | LabRulez GCMS

HPST Jarní semináře v Ostravě a v Brně 2023 (GC & GC/MS)

Út, 7.3.2023
| Originální článek z: HPST
Zveme všechny příznivce analytické instrumentace na naše semináře v Ostravě a v Brně v rámci naší tradiční jarní tour. Co Vás čeká v oblasti GC a GC/MS?
HPST: HPST Jarní semináře v Ostravě a v Brně 2023 (GC & GC/MS)

HPST: HPST Jarní semináře v Ostravě a v Brně 2023 (GC & GC/MS)

Potkejte se s námi v Ostravě ve středu 29. 3. 2023 (Imperial Hotel Ostrava) nebo v Brně ve čtvrtek 30. 3. 2023 (Hotel Continental).

Jako již tradičně budete mít možnost potkat se našimi produktovými specialisty pro Agilent i non Agilent instrumentaci a spotřební materiál, tak jako s našimi aplikačními specialisty pro LCMS a GCMS techniky. Nejenže budete mít možnost s námi případně osobně probrat Vaše dotazy, ale zároveň si budete moci osobně prohlédnout několik novinek v portfoliu jako je vertikální třepačka MIX-TRACTION (novinka společnosti LCTech) či nová generace hlav k peristaltickým pumpám Shenchen.

Semináře se budou konat pouze prezenčně, nebudou online ani se z nich nebude pořizován záznam. Kapacity se nám pomalu plní, tedy neváhejte s přihlášením.

Představujeme výběr přednášek věnující se plynové chromatografii

1. Generátory provozních plynů - LNI Swissgas, PEAK Scientific

  • Přednášející: Daniel Sander (produktový specialista, HPST, s.r.o.)

Přiblížíme Vám aktuální nabídku generátorů provozních plynů od výrobců LNI Swissgas a Peak Scientific. Osvětlíme přednosti jejich produktů, a především obecné výhody využití generátorů plynů namísto zásobních lahví. Chybět nebude přehled předních aplikací, jimž na míru se technické parametry některých modelů obou výrobců přizpůsobují.

Peak Scientific: Peak Precision SL 100200 generátor vodíku

2. HYDROINERT iontový zdroj pro Agilent GC/MSD

  • Přednášející: Růžena Penížková (produktový specialista, HPST, s.r.o.)

V přednášce bude představen unikátní iontový zdroj Agilent typu HydroInert určený pro využití vodíku jako nosného plynu.

HPST: HYDROINERT iontový zdroj pro Agilent GC/MSD

3. Vodík jako jedno z paliv budoucnosti

  • Přednášející: Tomáš Kovalczuk (Channel Partner Manager, Schauenburg Analytics)

V přednášce bude představena optimalizovaná metoda pro stanovení těkavých organických látek ve vodíku pomocí TD-GC.

4. Průlomová inovace v GC/FID – univerzální Polyarc a Jetanizér posouvají možnosti FID detektorů

  • Přednáší: Ivo Novotný (LabRulez s.r.o.)

Cílem inovativních technologií společnosti ARC je výrazně posunout možnosti detekce v plynové a kapalinové chromatografii v celé škále odvětví. Jejich katalytické mikro reaktory dokáží proměnit všechny organické sloučeniny na molekuly metanu ještě před jejich detekcí pomocí FID, a to jak v plynné (GC), tak kapalné (HPLC) fázi. Přinášejí tak pro mnoho látek výrazně lepší detekční limity, ale také univerzální odezvu na množství uhlíků v molekule, a tedy i snadnou kvantifikaci bez nutnosti kalibrace.

Podíváme se společně na možnosti systému Polyarc, který transformuje FID na skutečně univerzální uhlíkový detektor, nebo Jetanizér, který je nejjednodušší a nejrobustnější Methanizér za zlomek pořizovací ceny i provozních nákladů.

LabRulez: ARC Jetanizer (Methanizer)

5. Novinky ve službách a zákaznických školeních

  • Přednáší: Martin Juříček (manažer servisu, servis přístrojů, HPST, s.r.o. )

Servisní tým HPST stále aktualizuje a rozšiřuje škálu prováděných služeb. Kromě tradičních záručních a pozáručních oprav a pravidelných preventivních údržeb provádí operační kvalifikace přístrojů a software, splňující nejpřísnější kritéria světových autorit z oblasti kontroly léčiv a potravin. Servisní a aplikační specialisté HPST tradičně pořádají uživatelská hardwarová a softwarová školení, na kterých se uživatelé dozví praktické informace i doporučení pro práci s instrumentací Agilent Technologies.

Novinkou minulého podzimu je online vzdělávací program „Agilent Univerzity“, který otevírá širokou nabídku kurzů zaměřených na softwarové dovednosti, praktické hardwarové tipy a doporučení, i přípravu a úpravu vzorků pro různé instrumentace. K dispozici je více než 500 samostatných kurzů a přednášek pro chromatografii, hmotnostní spektrometrii i spektroskopii. Zákazníci se mohou ve virtuální cloudové laboratoři seznámit se s nejnovějšími verzemi ovládacích a vyhodnocovacích softwarů, prohloubit své znalosti ovládání a ladění přístrojů i vyhodnocování naměřených dat.

HPST: Agilent University ePass - Neomezený přístup k online kurzům

HPST
Další projekty
Sledujte nás
Další informace
WebinářeO násKontaktujte násPodmínky užití

LabRulez s.r.o. Všechna práva vyhrazena.