Novinky a trendy Agilent Technologies 2022 (Program 3/3) | LabRulez GCMS

Novinky a trendy Agilent Technologies 2022 (Program 3/3)

Út, 25.10.2022
| Originální článek z: HPST
Již 9. 11. 2022 se na Vás budeme živě a také on-line těšit na našem semináři Novinky a trendy (nejen) Agilent Technologies 2022. Přinášíme Vám další abstrakty a také kompletní programy všech sekcí.
Video placeholder
  • Foto: HPST: Novinky a trendy Agilent Technologies 2022
  • Video: Agilent Technologies: Introducing Agilent University Virtual Instructor-Led Training

Seminář bude probíhat v prezenční formě v Clarion Congress Hotelu v Praze, ale zároveň jako v minulém roce i online, neboť většina sekcí se bude i streamovat.

Jako již tradičně se bude jednat o přehled novinek v rámci celého portfolia, tedy kromě novinek ze světa Agilent Technologies Vám také představíme novinky ve spotřebním materiálu a z malého laboratorního vybavení od společností LCTech, Biotage či StakPure.

Přihlášku a další důležité informace naleznete na našem webu zde.

Kompletní Program

Účast je bezplatná.

HPST: Novinky a trendy (nejen) Agilent Technologies 2022: HPST je hrdým distributorem (nejen) těchto společností.

Poslední série abstraktů z programu sekce Plynová a kapalinová chromatografie

1. Vícemodální HPLC fáze v nabídce společnosti HPST

  • Irena Palíková, produktový specialista, HPST, s.r.o. (15 minut)

Multimodální kapalinová chromatografie založená na kombinaci dvou a více interakčních módů v jedné koloně je univerzální metodou pro separaci obtížně stanovitelných látek pomocí klasické HPLC. V nabídce společnosti HPST bychom Vám rádi představili:

  • mixed-mode kolony Imtakt – Scherzo C18, které využívají současnou separaci na reverzní fázi v kombinaci s výměnou aniontů a kationtů a normální fází
  • SEPAX HP-SCX a SAX využívající iontovou výměnu s hydrofobní interakcí
  • kolony SIELC řady PRIMESEP, jejichž jednotlivé typy analogicky kopírují použití činidel pro párování iontů.

Jsou tak dostupné v modifikacích stacionární fáze s různou silou iontových skupin pro katexový režim (Primesep A, Primesep 100, Primesep 200) a pro režim aniontové výměny (Primesep B). Primesep SWITCHTM navíc umožňuje přepínat retenci neutrálních a ionizovatelných sloučenin změnou pH mobilní fáze.

2. Novinky v zákaznických školeních – Agilent University

  • Martin Juříček, manažer servisu, HPST, s.r.o. (10 minut)

HPST pravidelně pořádá pro zákazníky softwarová a hardwarová školení vedená zkušenými servisními techniky a aplikačními specialisty. Pro veliký zájem bylo školení na SW OpenLab převedeno i do online verze. Kromě toho dodáváme řadu hardwarových a aplikačních školení na míru podle specifických požadavků konkrétních zákazníků.

Novinkou tohoto podzimu je vzdělávací program „Agilent University“, který otevírá širokou nabídku online kurzů zaměřených na softwarové dovednosti, praktické hardwarové tipy a doporučení, i přípravu a úpravu vzorků pro různé instrumentace. K dispozici je více než 500 samostatných kurzů a přednášek pro chromatografii, hmotnostní spektrometrii i spektroskopii. Zákazníci mohou vstoupit do virtuální cloudové laboratoře, seznámit se s nejnovějšími verzemi ovládacích a vyhodnocovacích softwarů, prohloubit své znalosti ovládání a ladění přístrojů i vyhodnocování naměřených dat.

3. Novinky v GC/MSD: Inteligentní hmotnostní detektory a HYDROINERT iontový zdroj

  • Růžena Penížková, produktový specialista, HPST, s.r.o. (15 minut)

V přednášce budou představeny nové Agilent hmotnostní detektory 5977C, 7000E a 7010C včetně prvního iontového zdroje HYDROINERT určeného pro využití vodíku jako nosného plynu.

V technickém dokumentu „Agilent InertPlus GC/MSD Systém with HydroInert Source“ aplikační specialisté detailně popisují vlastnosti HydroInert iontového zdroje, kvalitu získaných spekter, citlivost přístroje, a také další aspekty přechodu z užívání helia jako nosného plynu na nosný plyn vodík.

Iontový zdroj HydroInert je kompatibilní s hmotnostním spektrometry typu jednoduchý kvadrupól 5977A, B i C. K dispozici je také HydroInert iontový zdroj pro hmotnostní spektrometry s trojitým kvadrupólem, konkrétně pro modely 7000C, D a E.

HPST: Nový GC/MS iontový zdroj Agilent HydroInert

4. Vodík jako jedno z paliv budoucnosti. Optimalizovaná metoda pro stanovení těkavých organických látek ve vodíku pomocí TD-GC

  • Tomáš Kovalczuk, Channel Partner Manager, Schauenburg Analytics (25 minut)

TBS...

5. Portály LabRulezGCMS a LabRulezLCMS: Vytvořte si profil, propojte se, dejte o sobě vědět

  • Ivo Novotný, LabRulez s.r.o. (15 minut)

Přestaňte hledat a začněte nacházet. Rychle, efektivně a na jednom místě. Vytvořit profil si může na analytických portálech LabRulez v CZ nebo ENG kdokoliv. Ať jste jednotlivec, výzkumná skupina, univerzita nebo společnost. Budujte svůj brand a sdílejte informace v komunitě (nejen) analytických chemiků.

Propojte svoje aktivity se společností HPST a produkty (nejen) Agilent Technologies. Společnými aktivitami toho lze dosáhnout nejvíce a portály LabRulez jsou díky svým unikátním technologiím ideálním místem. Sdílejte výsledky své práce, výzkumu, nabídku Vašich služeb nebo pracovní inzeráty pro získaní kvalitních a kvalifikovaných zaměstnanců.

LabRulez: Celkové obecné statistiky portálu LabRulez Q3/2022

HPST
Další projekty
Sledujte nás
Další informace
WebinářeO násKontaktujte násPodmínky užití

LabRulez s.r.o. Všechna práva vyhrazena.