GC a GCMS webináře 32. týden + přehled SPME Webinářů | LabRulez GCMS

GC a GCMS webináře 32. týden + přehled SPME Webinářů

Po, 9.8.2021
| Originální článek z: LabRulezGCMS Webináře
Tento týden na Vás v oblasti GC a GC/MS zatím čekájí celkem 2 webináře. Tyto webináře doplňuje přehled nejnovějších Webinářů zaměřených na techniku SPME v plynové chromatografii.
LabRulez: GC a GCMS webináře 32. týden

LabRulez: GC a GCMS webináře 32. týden

V týdnu od 9. srpna na Vás čekají v oblasti GC a GCMS následující webináře, kterých detaily a registraci najdete v sekci WEBINÁŘE:

Vyhledávejte a filtrujte ve více než 1 000 GC a LC webinářích.

1. Shimadzu Corporation: Let's Protect Our Health With Herbs! Analytical Insights into Herbal Medicine

V tomto webináři budeme diskutovat o zásadní roli analytických přístrojů při vývoji bezpečných produktů z oblasti bylinné medicíny a o potřebě těchto pokročilých technik v procesu kontroly kvality.

2. C&EN/Agilent Technologies/Jordi Labs : A Multidetector Approach to Reduce Uncertainty in Extractable and Leachable Analysis and Drug Impurity Characterization

V tomto webináři bude představen multidetektorový přístup pro kvantifikaci využívající kombinované síly LC/QQQ a UV a CAD a také GC/MS se simultánním FID.

GC a GC/MS Webináře: Využití techniky SPME (32)

Mikroextrakce na pevné fázi (SPME) je jednoduchá a levná technika extrakce vzorků nejen v plynové chromatografii, která může dosahovat velice nízkých limitů detekce stopových organických sloučenin. SPME tak nachází široké uplatnění a je často nejvíce preferovaná technika pro mnoho aplikací.

LabRulez: Přehled SPME Webinářů

SPME je metoda přípravy/extrakce vzorků bez potřeby klasického použití rozpouštědel, jejimž principem je expozice chemicky potaženého vlákna plynnému nebo kapalnému vzorku nebo je vlákno umístěno do uzavřeného prostoru nad vzorkem (headspace). Analyty jsou dle své chemické povahy a typu SPME vlákna adsorbovány a následně nejčasteji přímo dávkovány do samotného chromatografu.

Mezi běžné techniky využívající kromě klasického vlákna (SPME), patří také SPME Arrow s vyyší kapacitou fáze nebo SBSE se sorbentem na tyčince pro primárně kapalné vzorky.

 • Agilent Technologies: Analysis of 1,4-Dioxane in Consumer Products by Headspace-Gas Chromatography/Mass Spectrometry (St, 8.9.2021, 19:00 (CEST - Prague))

 • Markes International: Redefining sorptive extraction: Advances in high-capacity technologies to discover more and deliver more (Proběhlo Čt, 24.6.2021)

 • Agilent Technologies: Flavor and Fragrance Virtual Users' Workshop: Day 1 (Proběhlo St, 16.6.2021)

 • Agilent Technologies: Alcoholic Beverages Virtual Seminar - Beer and Brewed Beverages (Proběhlo Út, 25.5.2021)

 • Separation Science/Merck: Sample Preparation for Fatty and Complex Food Matrices (Proběhlo Út, 18.5.2021)

 • Restek Corporation: Solid phase microextraction (SPME): principle and introduction to the SPME-arrow configuration (Proběhlo Út, 20.4.2021)

 • Technology Networks/CTC Analytics: SPME Extractions on a New Level: Robust and Sensitive Analysis With SPME Arrow (Proběhlo Út, 23.3.2021)

 • PerkinElmer: Eliminate Extractions and Simplify Sample Prep with SPME (Proběhlo St, 9.12.2020)

 • Thermo Fisher Scientific: Advanced Sample Preparation Combined with Mass Spectrometric Detection (HRAM, TQ) for Analyzing Pharmaceutical, Consumer Products and Medical Devices (Proběhlo Čt, 29.10.2020)

 • LECO: 1st North American GCxGC Symposium & Workshop - Day 3: Metabolomics (Proběhlo St, 16.9.2020)

 • Shimadzu Corporation: Shimadzu Theory & Key Principles Series - GC Session 5: Alternative to Liquid Injection (Proběhlo St, 10.6.2020)

 • Separation Science/Merck: SPME Devices and Adsorbents – A Comparison (Proběhlo Út, 19.5.2020)

 • Agilent Technologies: An Agilent Guide to SPME Analysis (Proběhlo Čt, 26.3.2020)

 • Separation Science/GERSTEL: Advantages of TF-SPME Sample Extraction Prior to GC-MS (Proběhlo St, 11.12.2019)

A dalších téměř 20 webinářu zaměřených na SPME v oblasti plynové chromatografie dostupných v databázi.

V Knihovně LabRulezGCMS naleznete také téměř 400 dokumentů týkajících se techniky SPME.

LabRulez
Další projekty
Sledujte nás
Další informace
WebinářeO násKontaktujte násPodmínky užití

LabRulez s.r.o. Všechna práva vyhrazena.